Galeria Kociewska świętuje półrocze istnienia

Galeria Kociewska była długo oczekiwaną inwestycją w Tczewie. Tym bardziej, że mieszkańcy z niecierpliwością czekali na otwarcie czterosalowego kina Helios, nieobecnego do tej pory w mieście.

Pracami budowlanymi zajęła się firma Dekpol – ta sama, która wybudowała sąsiadujący z obiektem węzeł komunikacyjny miasta. Projekt architektoniczny zrealizowało „Król. Biuro architektoniczne”. To samo, które zaprojektowało wszystkie pozostałe obiekty handlowe dewelopera. W grudniu Biuro Prawno-finansowe Inwestor – właściciel galerii otrzymał nominację do prestiżowej nagrody w konkursie „Retail Project of the Year”, Annual EuropaProperty CEE Retail Real Estate Awards Gala & Retail Forum. W tym momencie projekt Galerii Kociewskiej, wraz z innymi nominowanymi oceniany jest przez grono ekspertów z różnych części Europy.

Pomysł wybudowania galerii handlowej, będącej łącznikiem dworca kolejowego, autobusowego, komunikacji miejskiej, podmiejskiej i dalekobieżnej okazał się bardzo dobrym posunięciem. Do tej pory galerię odwiedziło już ponad półtora miliona klientów. Na powierzchni handlowej liczącej 27 tyś.m.kw można odnaleźć najpopularniejsze marki sieciowe. „Naszym głównym założeniem przy planowaniu inwestycji w Tczewie była potrzeba wypełnienia luki w postaci wprowadzenia do miasta tych marek, dla których mieszkańcy do tej pory wyjeżdżali na zakupy do Trójmiasta. Debiutowały tu więc takie brandy, jak: H&M, Empik, Reserved, Stradivarius, Mohito, Centro, Ziaja, Hebe, Martes Sport, Świat Zabawek. Kolejne, sukcesywnie przenosiły się z innych miejsc Tczewa, dostrzegając potencjał w nowo otwartej Galerii Kociewskiej” – stwierdza Katarzyna Czajkowska, rzecznik prasowy Inwestor.

Galeria Kociewska liczy 75 lokali. Za chwilę proces komercjalizacji zostanie całkowicie ukończony. W zeszłym tygodniu deweloper podpisał kolejne dwie umowy najmu. Galeria wzbogaci się o pralnię Delfin oraz aptekę Bliską. Oba lokale zostały umiejscowione na poziomie „0” galerii. Apteka zajmuje powierzchnię 127 m.kw a pralnia 75 m.kw. Inwestor zapewnia, że pozostało jedynie kilka małych powierzchni, w sprawie których są już prowadzone rozmowy i negocjacje.

Sukces Galerii Kociewskiej tkwi w atrakcyjnej lokalizacji, w przemyślanym połączeniu funkcji transportowej z handlową, w odpowiednim doborze najemców oraz zaangażowaniu całego zespołu BPF Inwestor. „Najważniejsza zawsze pozostanie dla nas satysfakcja najemców, którzy niejednokrotnie podkreślają swoje zadowolenie z obecności w Tczewie oraz klientów, tak licznie odwiedzających galerię” – podsumowuje rzecznik galerii.