Generalny wykonawca CH LIWA w Kwidzynie wybrany

Dekol_Liwa_wizualizacjaUprzejmie informujemy o wyborze generalnego wykonawcy realizowanej przez nas inwestycji w Kwidzynie. Przetarg na budowę Centrum Handlowego Liwa wygrała firma Dekpol S.A., w którą współpracowaliśmy przy realizacji innych projektów – Galerii Kociewskiej w Tczewie oraz obiektu handlowego Inbag w Bartoszycach. „Centrum Handlowe LIWA to kolejny, trzeci już obiekt realizowany w ramach naszej współpracy z Inwestorem INBAP. Podobnie jak w przypadku poprzednich przedsięwzięć budowlanych, koncentrujemy się na dostarczeniu optymalnych rozwiązań, aby zapewnić kompleksową obsługę inwestycji zgodnie z oczekiwaniami Inwestora – podkreśla Mariusz Tuchlin, Prezes Dekpol S.A.

Pierwsze prace budowlane rozpoczną się jeszcze w październiku, a zakończenie inwestycji zaplanowaliśmy na trzeci kwartał 2015 roku. Dział najmu, który zajmuje się komercjalizacją obiektu ujawnił także pierwsze marki, które potwierdziły obecność w centrum handlowym: RTV Euro AGD otworzy salon o powierzchni 475 m.kw., CCC o powierzchni 564 m.kw., Martes Sport udostępni klientom ofertę sprzętu sportowego na powierzchni 294 mkw. Swoje sklepy otworzy także sieć artykułów dziecięcych Świat Zabawek, salon obuwniczy Ray Obuwie oraz Apteka Medium. Z kolejnymi prowadzone są zaawansowane rozmowy. Nad architekturą CH Liwa czuwa warszawskie biuro projektowe.

Obiekt o powierzchni 10,5 tyś. m.kw. będzie dysponował parkingiem na ok 100 miejsc postojowych i skupi najpopularniejsze marki, które do tej pory nie były obecne w mieście. Centrum posiada bardzo dobrą lokalizację – w ścisłym centrum miasta Kwidzyn, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKS.