Rywal z pozwoleniem na budowę

DSCN8925ABiuro Prawno-Finansowe Inwestor otrzymało pozwolenie na budowę nowej części istniejącego od 2008 roku Centrum Handlowego RYWAL w Białej Podlaskiej. Ogłoszony przetarg wyłoni głównego wykonawcę pod koniec kwietnia. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się w maju, a otwarcie obiektu deweloper zaplanował na pierwszy kwartał 2014 roku.

Nowy obiekt zwiększy powierzchnię centrum do 25 tyś. m.kw. i podobnie jak już istniejący będzie posiadał trzy kondygnacje. Na poziomie zero przewidziany jest dodatkowy parking na 168 miejsc (łącznie obiekt będzie posiadał 268 miejsc parkingowych). „Z pewnością dużą część rozbudowy wypełnią nowoczesne sale kinowe. Część obecnych najemców wyraziła również chęć zmiany lokalu na większy. Pozostałą przestrzeń wypełni branża odzieżowa, obuwnicza, restauracje. Mieszkańcy Białej Podlaskiej oczekują zarówno pojawienia się nowych marek i już dziś możemy potwierdzić obecność np. H&M, jak i nowoczesnego multipleksu kinowego” – podsumowuje  Katarzyna Czajkowska, rzecznik prasowy Inwestor.
Stopień komercjalizacji  istniejącego od 2007 roku CH Rywal niemalże od początku wynosi sto procent. Również zainteresowanie rozbudową było na tyle wysokie, iż deweloper podjął decyzję o zakupie kolejnej nieruchomości, sąsiadującej z obecnym centrum handlowym. W projekcie inwestycyjnym i tu przewiduje budowę obiektu handlowo-usługowego. Trwają pierwsze rozmowy z markami, które od dawna są zainteresowane obecnością w projekcie.